Rainbow page separator

Největší výstava v kraji představí na tři tisíce zvířat

Sobota, 30. Září 2017

Při chovatelské výstavě se představí na tři tisíce zvířat

Bohdalov / Největší chovatelská výstava v kraji – Výstava Vysočiny v Bohdalově – se letos uskuteční ve dnech 7. a 8. října v kulturním domě a jeho okolí. Výstava podpořená Krajem Vysočina, kterou každoročně připravují členové tamní organizace svazu chovatelů, letos zájemcům nabídne na tři tisícovky živých exponátů.
Lidé si mohou přijít prohlédnout, případně zakoupit do svých chovů zejména králíky, drůbež a holuby, ale na chovatelské přehlídce budou k vidění například také kozy, ovce, nutrie, okrasné ptactvo či terarijní zvířata. „Novinkou mezi vystavenými plemeny slepic bude letos kosovský kokrháč, staré plemeno původem z Kosova. Ve své vlasti je chráněné jako národní a kulturní bohatství. Zatímco normální kohoutí zakokrhání trvá dvě až tři sekundy, u „kosováka“ je to 20 až 60 sekund. Za výborné zpěváky jsou považováni už od 40 sekund, ale rekord je přes 70 sekund,“ přiblížila Marie Ondráková z bohdalovského svazu chovatelů.
Výstava Vysočiny bude v sobotu 7. října veřejnosti přístupná od 7 do 18 hodin a v neděli 8. října od 8 do 13 hodin. Chybět na ní nebude ani doprovodný program, například farmářské trhy či divácky oblíbený králičí hop.