Rainbow page separator

Nejvíce cyklistů zaznamenalo sčítací zařízení u Pilské nádrže

Středa, 19. července 2017

Přístroj sčítá cyklisty i pěší na cyklostezce u Pilské nádrže

Žďár nad Sázavou / Přes automatické sčítací zařízení cyklistů i pěších u cyklostezky podél Pilské nádrže od začátku července loňského roku do konce června letošního roku „prošlo“ celkem 171 181 lidí. Z aktuálně čtyř sčítacích míst na Vysočině je to nejvíce.
„Prvenství, pokud jde o denní maximum průjezdů, drží rovněž cyklostezka ve Žďáře nad Sázavou, kterou v úterý 5. července loňského roku navštívilo 2779 lidí, z toho bylo 1944 cyklistů,“ konstatoval krajský cyklokoordinátor Petr Stejskal s tím, že ze statistiky vyplynulo také to, že nejpreferovanějším dnem na cyklotrasách je neděle. Cyklostezka u Pilské nádrže je velmi frekventovaná i s ohledem na rekreační areál rozkládající se u rybníka.
U zbývajících třech vysočinských sčítačů bylo zaznamenáno méně průjezdů a průchodů – zařízení je díky kombinované technologii teplotního čidla a instalované indukční smyčce v povrchu cyklostezky schopné rozlišovat cyklisty a chodce včetně směru jejich pohybu. Necelých třináct tisíc průjezdů za rok zaevidoval sčítač v Domaníně u Bystřice nad Pernštejnem. Zhruba sto tisíc záznamů vykázalo zařízení v Poušově v Třebíči, o něco méně záznamů bylo pořízeno v třebíčské lokalitě Slavice.
Ke stávajícím čtyřem přístrojům hodlá Kraj Vysočina pořídit ještě další čtyři. Kromě Nového Města na Moravě na cyklotrase Euro Velo číslo 4 půjde ještě o Luka nad Jihlavou a Moravské Budějovice ležící na cyklotrase číslo 26 a Přibyslav na cyklotrase číslo 19.