Rainbow page separator

Nejvíce hlasujících bylo pro úpravu starého úvozu

Úterý, 24. Březen 2015

Žďár nad Sázavou / Úprava starého úvozu na Klafar „vyhrála“ ve veřejné anketě žďárské radnice, což znamená, že by podle názoru hlasujících obyvatel města měla přijít jako první na řadu při plánované revitalizaci území kolem Sázavy, takzvané zelené páteře města.
Respondentům se z celkem pěti navrhovaných úseků nejvíce zamlouvala varianta úpravy úvozu směrem k Mamlasovi až po místo U Křížku. Na druhém místě skončila varianta úseku od jezu v Husově ulici k silničnímu mostu v Žižkově ulici.
Žďárská radnice žádá na úpravy území podél řeky Sázavy o dotaci z grantové výzvy nazvané Parky z Nadace Proměny. Pro žádost proto museli radní vybrat konkrétní úsek, jehož se mají úpravy týkat. Úspěšný žadatel může v souvislosti s dotačním příspěvkem získat až pětadvacet milionů korun.
„I kdyby se nám v rámci této výzvy nepodařilo uspět, budeme mít připraveny podklady, které se pak mohou použít při vyhlášení jiného grantového programu vhodného pro revitalizaci území kolem řeky,“ vyjádřil se starosta Žďáru nad Sázavou Zdeněk Navrátil.