Rainbow page separator

Nejvíce trestných činů v kraji objasnili policisté na Žďársku

Neděle, 30. července 2017

Policie České republiky

Žďársko / Nejvyšší objasněnost trestných činů na Vysočině v prvním pololetí letošního roku vykazují policisté na Žďársku. Vyplývá to z policejní statistiky. Objasněnost případů ve žďárském okrese činí 61,52 procenta, konkrétně bylo vyřešeno 299 z celkem 456 trestných činů. V ostatních čtyřech vysočinských okresech se objasněnost pohybuje mezi 55 až 57 procenty, za celý kraj to je 56,52 procenta.
V Kraji Vysočina vyšetřovali policisté za první pololetí roku 2017 celkem 2946 trestných činů, což je ve srovnání se stejným obdobím předchozího roku o 316 případů méně. Meziročně jde o snížení o 9,69 procenta.
Tříprocentní nárůst byl například zaznamenán v oblasti násilné trestné činnosti. V prvním pololetí roku 2017 na Vysočině nedošlo k žádné vraždě, případně poklusu o ni. O více než 15,13 procenta se snížila majetková trestná činnost, kde byly nejčetnějšími případy krádeží věcí z automobilů. Zloději však kradli i osobní auta, nejčastěji značky Škoda Octavia, a to v 36 případech. Objasnit se policistům podařilo 21 činů. „Celkové výrazné snížení v oblasti majetkové trestné činnosti velice úzce souvisí s pokračujícím trendem úspěšného odhalování trestné činnosti a zadržením pachatelů v oblasti drogové scény,“ uvedl Pavel Peňáz, pověřený zastupováním ředitele Krajského ředitelství policie Kraje Vysočina.