Rainbow page separator

Nemocnice a MEDIN se pokusí oživit „chiranskou padesátku“

Sobota, 12. května 2018

Nové Město na Moravě / Pod Harusovým kopcem se v sobotu 19. května sejdou vyznavači pěší turistiky, kteří se chtějí zúčastnit Pochodu srdcem Vysočiny, připomínky někdejší tradiční „chiranské padesátky“, oficiálně zvané 50 kilometrů Vysočinou. Ta se poprvé konala v dubnu 1968.
Akcí podpořenou radnicí novoměstská nemocnice a společnost MEDIN oslaví 80. výročí položení základního kamene nemocnice a 70. výročí počátku výstavby Chirany, která se v 90. letech transformovala v akciovou společnost MEDIN. Na první vyrobené vrtáčky a zubní frézy navázala produkce chirurgických nástrojů a traumatologických a ortopedických implantátů.
Pochod, jenž účastníkům nabídne trasy v délce 5, 10, 20 a 50 kilometrů, je určen především pro rodiny s dětmi, čemuž také bude přizpůsobena většina tras, které povedou lesem Ochoza a okolím města. Připravena však je i padesátikilometrová trasa, která naváže na původní turistický pochod. Start se uskuteční v době od 8 do 10 hodin, na padesátikilometrovou trať je třeba vyrazit už v 6 hodin ráno.
Kromě samotných výšlapů začínajících a končících na parkovišti pod sjezdovkou na Harusově kopci mohou v době konání akce zájemci využít také doprovodný program. Výtěžek pochodu podpoří činnost Nadačního fondu Nového Města na Moravě.