Rainbow page separator

Nemocnice nově nabízí čínskou medicínu v podobě akupunktury

Pátek, 29. Leden 2021

Nové Město na Moravě / Možnost využití akupunktury nově nabízí novoměstská nemocnice. Tradiční čínskou léčebnou metodu indikuje a provádí lékař se zohledněním možných kontraindikací u konkrétního pacienta, přičemž určí také počet a frekvenci sezení. K vyšetření, které je zpoplatněno, není třeba lékařské doporučení, zájemce se může objednat v evidenci rehabilitačního oddělení.
„Jedná se o napichování jehel do akupunkturních bodů na lidském těle. Vpichem tenké jehly do aktivních bodů na povrchu těla dochází ke stimulaci samoléčebných procesů a následnému obnovení rovnováhy organismu. Aplikace je většinou málo, případně nebolestivá, i děti ji tolerují dobře,“ vysvětlila lékařka rehabilitačního oddělení Réka Popelová. „Aktivní body je možné ovlivnit i jinými způsoby, například prohřátím pelyňkem, které se nazývá moxování, stimulací magnety, akupresurou, baňkováním. Další doplňkovou metodou je i aurikuloterapie – reflexní terapie pomocí bodů na ušním boltci,“ dodala lékařka.
Akupunkturu lze využít například při odstraňování bolestivých stavů pohybového ústrojí, alergií, bolestí hlavy nebo poruch spánku, zlepšuje stavy po úrazech mozku a cévních mozkových příhodách. Metoda pomáhá rovněž při periferních parézách lícního nervu, gynekologických poruchách, revmatologických nemocech, katarech dýchacích cest, zažívacích potížích, psychosomatických onemocněních, ale třeba i při odvykání kouření, redukci obezity a podobně.