Nové Město na Moravě, nove mesto na morave, aktuality, VZP, infekční
Rainbow page separator

Nemocnice podepsala novou smlouvu, ruší se infekční oddělení

Čtvrtek, 3. Leden 2013

Nové Město na Moravě / Pětiletou smlouvu se Všeobecnou zdravotní pojišťovnou podepsala novoměstská nemocnice. Příští rok tak bude nejenom v ní, ale i ve zbývajících čtyřech krajských nemocnicích pacientům zajištěna zdravotní péče ve stejném rozsahu, jako v roce 2012.

Některá lůžka však zanikla. V nemocnici v Novém Městě byla zrušena lůžková část infekčního oddělení, zůstala jen ambulance. Pacienti budou hospitalizováni například v Jihlavě, kde byla naopak kapacita infekčního oddělení navýšena a navíc disponuje i jednotkou intenzivní péče.

Dvacet lůžek v novoměstské nemocnici naopak přibylo na rehabilitačním oddělení, kde dosud žádná nebyla, což je spojeno se statutem iktového centra, které nemocnice získala. Po Jihlavě se tak stala druhým iktovým centrem v kraji.

Patnácti lůžky byla posílena i novoměstská interna, další novinkou je zprovoznění akutního příjmu, které se uskuteční ve středu 9. ledna.

Jednání o podobě smluv o poskytování zdravotní péče se táhla více než rok a půl a vedení nemocnic zřizovaných Krajem Vysočina postupovala při uplatňování požadavků na zachování struktury poskytované péče jednotně. Z původně plánovaných 450 rušených lůžek, nemocnice na Vysočině stahují 191 lůžek.