Žďár nad Sázavou, Nové Město na Moravě, aktuality
Rainbow page separator

Neplatiči dluží Novému Městu tři a půl milionu

Středa, 18. Září 2013

Nové Město na Moravě / Celkem tři a půl milionu korun v současné době činí dluhy neplatičů vůči novoměstské radnici. Jedná se o nedoplatky na nájemném a poplatcích, u těch především za komunální odpad. „Pomohl by nám nový občanský zákoník, protože se soudy při vymáhání dlužných částek jsou trochu problémy, hlavně všechno dlouho trvá,“ sdělil novoměstský starosta Michal Šmarda. 
Za většinu z celkového dluhu mohou lidé, kteří již v městských bytech, kterých má radnice čtyři stovky, nebydlí, jelikož byli vystěhováni, tudíž dlužná částka za nájem již alespoň nenarůstá.
Novoměstští se snažili lidem zaostávajícím s platbou nájmu vyjít vstříc, a to například penálovými prázdninami, nicméně ani to v některých případech k ničemu nebylo. „Nedávno jsem musel podepsat několik desítek návrhů na exekuce, ačkoliv lidi před těmito konci důrazně varujeme. Pokud ale nespolupracují, musíme postupovat nekompromisně, protože není možné, aby slušní obyvatelé města platili za ty, kteří svoje povinnosti neplní,“ vyjádřil se starosta.