Žďár nad Sázavou, zdar nad sazavou, aktuality
Rainbow page separator

Neplatiči nájmu žďárské radnici dluží více než dva miliony

Čtvrtek, 5. Prosinec 2013

Žďár nad Sázavou / Celkem osm lidí bylo od začátku roku vystěhováno z bytů v majetku žďárské radnice. Dalších sedm vyklidilo a vrátilo byt po ukončení nájemní smlouvy. Podepsány jsou však i další výpovědi, jedná se o neplatiče nájmu.
„Mají ještě tři měsíce na to, aby svůj dluh uhradili, nebo požádali o splátkový kalendář. Výpovědi stále stejným nájemníkům jsem už podepisovala vícekrát, nakonec sice zaplatí, ale pak na pravidelnou úhradu nájmu opět „zapomenou“. Tímto přístupem se všichni zbytečně okrádáme o čas, protože přijdou, až když dostanou výpověď, a teprve pak chtějí něco řešit,“ uvedla žďárská starostka Dagmar Zvěřinová.
Žďár má nyní v majetku 789 bytů, převážně malometrážních a pro níže příjmové kategorie osob. Výpověď letos dostalo deset nájemníků, kteří městu dluží asi 170 tisíc korun. Skončily i některé další nájemní vztahy, a to po uplynutí doby, na kterou byly sjednány – ale i tam radnice eviduje dluhy.
Celkově neplatiči nájmu žďárské radnici dluží asi 2,1 milionu korun. Většina z nich už v bytech nebydlí, ale i přes spolupráci s exekutory je problém se dlužných peněz domoci. Nejvyšší neumořená pohledávka za více než sto dvacet tisíc korun je stará patnáct let.