Rainbow page separator

Nepořádek kolem kontejnerů ve Žďáře stále přetrvává

Pondělí, 2. Listopad 2015

Nepořádek u popelnic ve Žďáře nad Sázavou

Žďár nad Sázavou / Leták upozorňující obyvatele města, aby neodkládali odpady mimo nádoby k tomuto účelu určené, zveřejnila žďárská radnice. Opakovaný nepořádek kolem kontejnerových stání v některých částech města svědčí o tom, že řadě lidí se nechce s objemným odpadem do sběrného dvora, a proto ho odloží vedle kontejnerů. Sběrný dvůr v Jihlavské ulici je k dispozici obyvatelům Žďáru šest dnů v týdnu, a to od pondělí do pátku v době od 6 do 18 hodin a v sobotu od 7 do 13 hodin.

Vedení žďárské radnice připomíná, že odkládání komunálního odpadu mimo sběrné nádoby je přestupkem proti vyhlášce města a sankce za něj se může vyšplhat až na padesát tisíc korun.
Úklid nepořádku se navíc může v budoucnosti nepříznivě odrazit na výši poplatku za svoz a zpracování komunálního odpadu pro všechny obyvatele, protože jsou tím neúměrně navyšovány náklady města.

V uplynulém roce žďárská radnice za úklid kolem kontejnerů na tříděný odpad, kterých je ve městě rozmístěno na čtyři sta ve stovce kontejnerových stání, a odstranění černých skládek zaplatila 204 900 korun, což představuje devět korun na jednoho obyvatele.