Žďár nad Sázavou, zdar nad sazavou, aktuality, charita, ošacení
Rainbow page separator

Nepotřebné ošacení a další věci lze věnovat na charitu

Středa, 19. října 2011

Žďár nad Sázavou/ Máte doma oblečení, které již nenosíte? Nebo nádobí a knihy, jež leží bez využití léta ve skříních? Zabírají vám tyto a mnohé další věci zbytečně místo ve vašem bytě?Řešení nabízí Diakonie Broumov – občanské sdružení, které pravidelně pořádá humanitární sbírky. Zapojit se ní mohou lidé z celé republiky, Žďársko nevyjímaje. Přímo ve Žďáře nad Sázavou se bude akce konat od neděle 30. října do pátku 4. listopadu. Zájemci mohou nepotřebné věci donést vždy od devíti hodin ráno do pěti odpoledne do garáží bývalého městského úřadu na náměstí Republiky (vedle služebny městské policie).

A co vše lze do sbírky věnovat? Veřejnost může přinést například dámské, pánské i dětské oblečení, dále lůžkoviny, prostěradla, ručníky, utěrky, záclony nebo látky. Organizátoři přijímají také peří, péřové a vatované přikrývky, polštáře, deky. Kromě toho lze věnovat ještě knihy, domácí potřeby – nádobí bílé i černé, skleničky. Je ale potřeba dbát na to, aby odevzdané věci byly funkční. Všechen materiál lidé ještě musejí zabalit do igelitových pytlů nebo krabic, aby se transportem nepoškodil.

A kam věci vlastně dál poputují? Ze sběrných míst budou převezeny do Diakonie Broumov, kde se jejich uskladnění a třídění ujmou klienti azylových domů. Nositelné oděvy a další věci následně putují k lidem v nepříznivých životních situacích, kteří tuto pomoc potřebují. Poškozený materiál je zaslán na průmyslové zpracování a nepoužitelné věci končí v odpadu.