Rainbow page separator

Neumannovu ulici budou dělníci opravovat za provozu

Neděle, 27. Září 2015

Žďár nad Sázavou / Do konce listopadu by měla být zrekonstruována ulice Neumannova. Podle vedení žďárské radnice oprava komunikace v délce devět set metrů vyjde na šest milionů korun bez DPH. „V pondělí 28. září dojde k předání staveniště,“ vyjádřil se žďárský místostarosta Josef Klement.
Rekonstrukce povrchů místní komunikace, silničních vpustí i vybudování místa pro bezpečné vystupování dětí, které rodiče přivážejí ke gymnáziu, bude probíhat za provozu. Vždy bude průjezdný jeden pruh silnice, počítá se s řízením dopravy semafory.
Rekonstrukce se nedotkne vyústění Neumannovy ulice do ulice Novoměstská, uzavírka bude až za odbočkou do ulice Nezvalova po křižovatku s ulicí Dolní, přičemž má být zachován také přístup ke garážím. Dopravně velmi zatíženou křižovatku ulic Neumannova – Novoměstská hodlá žďárská radnice vyřešit až později, protože úsek Novoměstské ulice od Mělkovic ke Conventu čeká ještě záruční oprava povrchu a po dokončení přeložky „devatenáctky“ také převedení do správy města. Žďárská radnice by křižovatku Neumannova – Novoměstská, která se v dopravních špičkách ucpává auty, ráda rozšířila, a to například o odbočovací pruhy.