Rainbow page separator

Nižší náklady za odpady má zajistit zabezpečený sběrný dvůr

Sobota, 12. března 2022

Svratka / Na 700 korun za osobu, což je o s[„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}tokorunu více než loni, se ve Svratce vyšplhal poplatek za svoz a zpracování komunálního odpadu. Za uplynulý rok činily náklady za ty[„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}to služby 1,6 milionu korun, přičemž měs[„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}to doplácelo více než 360 tisíc korun.
Někteří obyvatelé loni projevili nespokojenost se zrušením rizikových sběrných hnízd – šlo o ta, která byla dlouhodobě plněna netříděným komunálním odpadem. „Stav sběrného dvora se ale velmi zlepšil. Lépe třídíme a je tam mnohem větší pořádek. Nezvaní hosté už na dvůr nemají přístup. Zdá se, že vložené investice do jeho rekonstrukce a modernizace se budou postupně vracet,“ konsta[„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}toval svratecký starosta František Mládek.
Obyvatelé Svratky se loni dočkali změny systému sběrného dvora, kdy se pros[„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}tor s kontejnery před samotným dvorem uzavřel posuvnou elektrickou bránou, kterou místní lidé mohou ovládat přiděleným čipem. Důvodem byla skutečnost, že nezabezpečený dvůr zejména v nočních hodinách čas[„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}to navštěvovali „přespolní“, kteří tam potajmu odkládali všechno, čeho se potřebovali zbavit. Svratečtí starousedlíci, a [„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}to zejména starší či nemocní lidé, mají navíc možnost zatelefonovat do úřadu a domluvit si při odvozu odpadu pomoc.