Vysočina, vysocina, aktuality, obuv
Rainbow page separator

Nohy v suchu a v teple

Čtvrtek, 8. Prosinec 2011

Vysočina /S nastávajícím zimním obdobím přichází náročné podmínky i pro obuv v této době používanou. Střídající se suché a mrazivé počasí s teplotami hluboce pod bodem mrazu a počasí s oblevou, deštěm a následnou chůzí v solance z rozpuštěných posypových solí, to vše jsou podmínky, které obuv bez řádného ošetřování nemůže vydržet.

Chtěli bychom uvést několik rad, jak si udržet nohy v suchu a v teple:

  • obuv, zvláště koženou, pravidelně ošetřujte přípravky odpuzujícími vodu
  • obuv pravidelně ošetřujte kvalitními krémy a jinými přípravky podle druhu materiálu svršku obuvi
  • pokud se obuv promočí, vyjměte vkládací stélky a napněte ji na napínáky nebo alespoň vycpěte novinami, nechte pozvolna vyschnout a následně ošetřete impregnací a příslušným krémem
  • obuv často střídejte v závislosti na počasí, ve vlhké obuvi se neohřejete a provlhlá obuv se rychleji ničí – propadají se napínací stélky apod.
  • pokud je obleva a mokro, zvolte raději obuv gumovou nebo odlévanou, je škoda ničit koženou obuv

V současné době je na trhu mnoho přípravků, které usnadní péči o obuv a které jsou velmi účinné v ochraně proti pronikání vody do obuvi i proti vzniku bílých map od soli na kožených botách. Sůl je největším nepřítelem kožené obuvi v zimním období.

Zdálo by se, že obuv z umělých usní nemusíme ošetřovat. Není to však pravda. Dnešní umělé usně se snaží přiblížit svými vlastnostmi přírodnímu materiálu. Proto i pro tyto materiály jsou dostupné přípravky pro jejich ošetřování, aby si zachovaly potřebné vlastnosti po delší dobu.

Pokud si nejste jisti s volbou vhodného přípravku k ošetření Vaší obuvi, neváhejte se obrátit na personál specializovaných prodejen obuvi, protože i kvalitní a drahá obuv, která není správně ošetřována, nemusí splnit Vaše očekávání.

Stačí jen tak málo abyste měli nohy v suchu a v teple.

Připravil: Ladislav Halouzka, OBUV Halouzka, s.r.o.