Rainbow page separator

Nošení roušek se povinně vrací také do lékáren na Žďársku

Čtvrtek, 30. července 2020

Poliklinika Žďár nad Sázavou

Vysočina / Od středy 29. července se v rámci zpřísnění opatření proti šíření koronaviru vrací nošení roušek v některých zařízeních v rámci celého Kraje Vysočina. Rozhodla o tom v pondělí 27. července bezpečnostní rada kraje.
„Opatření povinného nošení roušek bude platit rozhodnutím krajské hygieny na Vysočině nejdříve od středy 29. července. Mimořádné opatření upraví povinnost nošení roušky ve všech zdravotnických zařízeních, v sociálních službách i v lékárnách na území Vysočiny, bude se povinně týkat i dětských domovů a dalších zařízení sociální péče,“ uvedl vysočinský hejtman Jiří Běhounek.
Bezpečnostní rada obyvatelům Vysočiny navíc doporučila používat roušky také jinde ve vnitřních prostorech. „Doporučujeme dobrovolné nošení roušek i ve všech uzavřených prostorech, například v obchodech, ve veřejných dopravních prostředcích nebo na úřadech. Děkuji všem spoluobčanům za zodpovědný přístup i ohleduplnost,“ dodal hejtman.
Bezpečnostní rada Kraje Vysočina taktéž všem krajským sociálním zařízením a krajským nemocnicím doporučila preventivně omezit návštěvy. Zatím jsou návštěvy zakázány pouze v jihlavské a havlíčkobrodské nemocnici a od víkendu také v Pelhřimově.