Rainbow page separator

Nová část obchvatu má odvést z centra další projíždějící auta

Úterý, 20. července 2021

Žďár nad Sázavou / Ještě letos zmizí z trasy budoucí části obchvatu Žďáru mezi Jihlavskou a Brněnskou ulicí objekt prodejny koberců v Jihlavské ulici. Tu již od města, které ji předtím odkoupilo od původního majitele a pozemek s ním směnilo za jiný, vykoupil stát prostřednictvím Ředitelství silnic a dálnic ČR coby investora připravované stavby. V trase obchvatu je ještě skládka, které již běží půlroční výpovědní doba končící se závěrem roku.
Začátek stavby je předběžně avizovaný na příští rok, přičemž výsledkem bude nová silnice v délce bezmála osm set metrů, která od okružní křižovatky v Brněnské ulici na vjezdu do města propojí Jihlavskou a Brněnskou ulici a odvede z průtahu Žďárem další část tranzitní dopravy.
Automobily se pak díky přeložce, jež vyústí na nové okružní křižovatce v Jihlavské ulici, vyhnou „kruháči“ u nákupního centra. Jinak bude vypadat také kruhová křižovatka v Brněnské ulici – místo stávajícího kruhu získá tvar elipsy. Nová okružní křižovatka v Jihlavské ulici by současně měla zlepšit propustnost Chelčického ulice, jež mimo jiné slouží k příjezdu k vlakovému i autobusovému nádraží od Brna i od Jihlavy a v dopravních špičkách se ucpává. Po dokončení nový úsek obchvatu Žďáru naváže na propojku „devatenáctky“ spojující Brněnskou ulici přes průmyslovou zónu s pokračováním dál k Novému Městu, která byla zprovozněna v roce 2015.