Nové Město na Moravě, nove mesto na morave, aktuality, stezka
Rainbow page separator

Nová stezka pro chodce i cyklisty

Čtvrtek, 17. listopadu 2011

Nové Město na Moravě / Špičkový nejen lyžařský sportovní areál, který je v Novém Městě na Moravě neustále modernizován a upravován, se stává čím dál častěji návštěvním cílem. A to nejen pro turisty, ale i pro místní. Pro bezpečnější a hlavně pohodlnější přístup do areálu jim teď bude sloužit nová cyklostezka. Dřív museli buď po silnici nebo lesní cestou.

Město žádalo na výstavbu cyklostezky v lokalitě Vlachovická o dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury v únoru 2011. Z rozpočtu SFDI dostalo město na vybudování 1 km bezbariérově řešené stezky téměř 2,5 milionu korun. Celkové náklady na výstavbu, včetně terénních úprav, přesahují 5,4 miliony korun.
S výstavbou začala letos v srpnu firma SPH stavby s.r.o. Současně se stezkou je podél areálu firmy Medin, a.s. realizován bezbariérový chodník v délce téměř 300 metrů, který na cyklostezku navazuje. Výstavba by měla být dokončena během měsíce listopadu.

„Myslím si, že takové místo, jako je novoměstský sportovní areál, si rozhodně zaslouží pohodlný přístup pro chodce a cyklisty. Mám radost i z toho, že se nám podařilo cyklostezku postavit za mnohem nižší cenu, než původně stát měla,“ říká starosta města Michal Šmarda.