Rainbow page separator

Nová tělocvična u průmyslovky má začít fungovat v roce 2022

Pondělí, 19. Srpen 2019

Žďár nad Sázavou / Nová tělocvična, která je naplánována u žďárské průmyslovky, má být zprovozněna v roce 2022. Multifunkční kryté sportoviště o rozměrech 44 x 25 metrů coby společná investice Kraje Vysočina a žďárské radnice poslouží nejenom studentům průmyslové školy a sousedního gymnázia, ale i sportující veřejnosti. Předběžné odhady ceny tělocvičny přesahují 70 milionů korun a kraj je zatím připraven ji financovat z vlastních zdrojů. „Platí, že Žďár nad Sázavou se chce finančně podílet ve výši 33 procent, nejvýše 23 miliony korun. Kraj vyjde městu vstříc a umožní tělocvičnu využívat i pro činnost místních sportovních klubů a veřejnost,“ sdělil náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast ekonomiky a majetku Martin Kukla.
Kraj má už hotové první studie zařízení, přičemž v polovině příštího roku by mohla být dokončena kompletní projektová dokumentace a ještě během podzimu 2020 by kraj rád vysoutěžil dodavatele stavby.
Sportující v nové tělocvičně dostanou k dispozici prostor pro téměř všechny běžné kolektivní sporty – basketbal, házenou, florbal, futsal či volejbal a chybět nebudou ani stoly pro stolní tenis či atletické překážky. Do projektu se „vešla“ i lezecká stěna, čímž kraj vyšel vstříc žádosti žďárského horolezeckého oddílu.
Dispozice a rozměry tělocvičny, která může být rozdělena na dvě tréninkové plochy, budou vhodné pro pořádání národních soutěží. Pro diváky bude navrženo zvýšené sezení pro zhruba sto osob s dobrým výhledem ve všech směrech.