Rainbow page separator

Nové bydlení „se závazky“ by se mohlo začít stavět do dvou let

Neděle, 6. Leden 2019

Žďár nad Sázavou / Do dvou let by podle žďárského radního Zdeňka Navrátila mohl začít v lokalitě Klafar vyrůstat nový městský dům „se závazky“. V této souvislosti také vznikl příslušný fond bydlení, z něhož bude stavba financována.
„Vznik fondu by měl pomoci především mladším rodinám s nižšími příjmy dosáhnout postupně na vlastní bydlení. Princip spočívá v tom, že město a mladé rodiny spojí své síly a společně vybudují bytový dům. Byty pak nájemníci budou městu splácet a po jejich zaplacení přejdou do jejich majetku. Peníze získané ze splátek za tyto byty by pak zamířily zpět do fondu, kde by se staly základem pro realizaci dalšího obdobného projektu,“ přiblížil Zdeněk Navrátil.
Žďárská radnice současně počítá s určitými kritérii, podle nichž budou nájemníci vybíráni. Má jít především o mladé lidi a rodiny ve věku od 18 do 40 let s čistým měsíčním příjmem domácnosti mezi 25 až 45 tisíci korunami. Žadatelé o byt budou muset souhlasit s tím, že si ve Žďáře zřídí trvalý pobyt, a rovněž nesmí vlastnit žádnou nemovitost určenou pro bydlení.