Rainbow page separator

Novoměstská benefice vynesla přes šedesát tisíc korun

Čtvrtek, 22. Říjen 2015

Benefice 2015 - Portimo

Nové Město na Moravě / Více než šedesát tisíc korun se podařilo získat v rámci letošní benefice s názvem Jsme na jedné lodi, musíme si pomáhat obecně prospěšné společnosti Portimo. Výtěžek je určen Centru prevence CéPéčko, které nabízí zážitkové preventivní programy dětem ve školách na Novoměstsku.

„Každý rok je benefice něčím nová,“ uvedla Ruth Šormová, ředitelka společnosti Portimo. Letošní akce byla příležitostí k návštěvě výstavy či posezení v „kafárně“, kde bylo možné zkusit si pochutnat potmě, potichu čí jednoruč. Děti mohly využít „hračkoviště“ a v prostorách kulturního domu vznikal také řetěz postav a výstava dětských obrázků na téma pomáhání. Připraven byl i zážitkový program Jsme různí, kde především děti mohly s využitím speciálních pomůcek okusit něco z toho, jak se žije lidem s postižením. V „tvořišti“ vznikaly dárkové krabičky, které Portimo využije k benefičnímu prodeji.

Večerní část programu odstartovala beseda se scénáristou Petrem Jarchovským a po ní následovalo představení Musíme si pomáhat v podání souboru Divadla Na Jezerce. „Benefici jsme chystali už od března a vůbec by to nebylo možné bez pomoci desítek lidí, kteří s přípravami i průběhem pomohli. Každý rok nás mile překvapí, kolik ´přidaných hodnot´ benefice přinese. Výtěžek je pro nás samozřejmě důležitý, ale neméně důležité jsou nové kontakty, nápady či zájemci o dobrovolnictví,“ dodala Šormová.