Nové Město na Moravě, nove mesto na morave, aktuality, Domovina
Rainbow page separator

Novoměstská Domovina příští rok skončí

Pátek, 7. Prosinec 2012

Nové Město na Moravě / K poslednímu dubnu příštího roku bude ukončen provoz ubytovny pro sociálně slabé v Novém Městě na Moravě. O konci Domoviny v Tyršově ulici rozhodlo vedení Nového Města na Moravě. „Nájemní smlouvy budou postupně ukončovány k 30. dubnu 2013, ubytování jsme zajistili matkám s dětmi v tíživé životní situaci,“ vyjádřil se novoměstský místostarosta Stanislav Marek.

Domovina, jež byla kdysi postavena jako dočasné zázemí pro dělníky, kteří stavěli sídliště, disponuje šestnácti pokoji se společným sociálním zařízením a kuchyňkou. Tam žijí sociálně slabí nejenom z Nového Města, ale i lidé, kteří mají trvalé bydliště v jiné obci či městě. Některý z pokojů obývá jeden člověk, jiné dva – obvykle jde o rodinné příslušníky, a to na krátkodobou smlouvu.

Kromě faktu, že Domovina je v nevyhovujícím stavu a investice do její rekonstrukce by byla neúměrně vysoká, zařízení, konkrétně jeho umístění, se příliš nezamlouvá rodičům dětí, které navštěvují přístavbu školní budovy v těsné blízkosti Domoviny. Vadí jim chování některých jejích obyvatel, které podle ohlasů nepředstavuje dobrý příklad pro děti. Do budoucna uvažují zástupci Nového Města o demolici objektu.