Rainbow page separator

Novoměstská nemocnice nabízí bezplatné vyšetření prostaty

Neděle, 10. listopadu 2019

Nové Město na Moravě / Nechat si bezplatně preventivně vyšetřit prostatu a varlata mohou zájemci ve třech speciálních termínech nad rámec běžné ordinační doby. I tím se urologické oddělení novoměstské nemocnice připojilo k listopadové kampani Movember. Preventivní vyšetření budou prováděna 13., 20. a 27. listopadu od 14 do 16 hodin v urologické ambulanci. „Zájemci se musí předem objednat. A alespoň den před domluveným vyšetřením musí navštívit naši urologickou ambulanci k provedení odběru krve a moči. Pánové se mohou objednávat telefonicky na čísle 566 801 203,“ přiblížila mluvčí nemocnice Tamara Pecková.
Samotné vyšetření je prováděno novým ultrazvukovým přístrojem a k dispozici je i moderní laboratorní diagnostika nádorů prostaty z odběru krve. „Vyšetření prostaty je vhodné u mužů starších 50 let, kteří nebyli během posledních dvou let vyšetřeni, a u mužů nad 45 let v případě, že byl jejich blízkému příbuznému diagnostikován karcinom prostaty. Vyšetření varlat není věkově limitováno,“ uvedl urolog novoměstské nemocnice Jiří Janů.
Kromě preventivních vyšetření se nemocnice ke kampani Movember i letos připojí skupinovým charitativním holením, které se ve čtvrtek 28. listopadu od 9 do 16 hodin uskuteční v recepci nemocnice. Pány jejich vousů i knírů, které si jako symbol akce nechávají růst celý listopad, zbaví budoucí kadeřnice ze žďárské střední obchodní školy, přičemž výtěžek akce poputuje do nadačního fordu Muži proti rakovině. Loni novoměstská nemocnice pro fond získala 50 tisíc korun.