Nové Město na Moravě, nove mesto na morave, aktuality, plavání, těhotné
Rainbow page separator

Novoměstská nemocnice nabízí kurzy plavání pro těhotné

Čtvrtek, 7. června 2012

Nové Město na Moravě/ Gynekologicko porodnické oddělení nemocnice v Novém Městě na Moravě připravilo kurzy plavání pro budoucí maminky.Další nejbližší kurz se v tomto zdravotnickém zařízení uskuteční již v úterý 12. června 2012, a to od patnácti hodin. Těhotné ženy, které se ho chtějí zúčastnit, mají sraz ve tři čtvrtě na tři u porodního sálu.

Další kurzy pak budou následovat vždy po čtrnácti dnech. A co na budoucí maminky na plavání čeká? Především je to aquagymnastika, která se zaměřuje hlavně na posílení břišních svalů, prsních svalů, svalů pánevního dna a na jejich uvolnění. Napomáhá rovněž správnému držení těla. Mnoho žen totiž trpí v těhotenství bolestmi zad i kloubů a cvičení ve vodě jim často od těchto obtíží uleví. Nácvik dýchání, které maminky využijí v průběhu samotného porodu, je také nedílnou součástí těchto aktivit ve vodě.

Hodiny aquagymnastiky  pro těhotné je možné navštěvovat od dvanáctého do šestatřicátého týdne gravidity. Kurz probíhá v bazénu rehabilitačního areálu novoměstské nemocnice, a to pod vedením a dozorem lékaře nebo porodní asistentky. Budoucí maminky za jeden vstup zaplatí sedmdesát korun. Bližší informace je možné zjistit na telefonním čísle 566 683 327 nebo na webových stránkách nemocnice. (zp)