Nové Město na Moravě, nove mesto na morave, aktuality, rodinné, pokoje, nemocnice
Rainbow page separator

Novoměstská nemocnice připravila dva „Rodinné pokoje“

Pátek, 2. Březen 2012

nemocnice-nmnm-pokoj-2Nové Město na Moravě /Jako součást Oddělení dlouhodobě nemocných otevřela k 1. březnu novoměstská nemocnice dva „Rodinné pokoje“. „Rodinný pokoj jsme společně s Hospicovým hnutím – Vysočina provozovali již v Sanatoriu na Buchtově kopci. Po přestěhování Léčebny dlouhodobě nemocných do areálu nemocnice jsme z dotace Kraje Vysočina vybudovali dva nové moderně zařízené pokoje včetně potřebného sociálního zázemí,“ uvedla ředitelka nemocnice Věra Palečková.

Rodinný pokoj je speciálně upravený a vybavený pokoj, ve kterém může trávit poslední chvíle života umírající pacient společně se svým rodinným příslušníkem. „Služby Rodinného pokoje jsou určeny pacientům v terminálním stavu, tedy lidem umírajícím, ale také jejich rodinným příslušníkům nebo blízkým, kteří nemají možnost postarat se o umírajícího doma, při tom však s ním chtějí v jeho posledních dnech života být,“ vysvětluje smysl Rodinných pokojů Petr Havlíček, ředitel Hospicového hnutí – Vysočina, o.s. Rodinný pokoj navazuje na domácí hospicovou péči, při které je služba poskytována přímo v domovech umírajících pacientů.

nemocnice-nmnm-pokoj-1Informace o možnostech využití pokojů lze získat na Oddělení dlouhodobě nemocných u primáře MUDr. Petra Quitty nebo přímo na Hospicovém hnutí – Vysočina, o.s.

Kontakty:
Oddělení dlouhodobě nemocných
primář: 566 801 400
vrchní sestra: 566 801 401
www.nnm.cz

Hospicové hnutí – Vysočina, o.s.
ředitel: 566 615 196
koordinátor: 566 615 198
www.hhv.cz