Nové Město na Moravě, nove mesto na morave, aktuality, základní škola
Rainbow page separator

Novoměstská radnice nechce změnu na základní škole

Sobota, 31. Březen 2012

Nové Město na Moravě /Nový školský zákon, který byl přijat v závěru loňského roku, uložil všem zřizovatelům škol, aby vyhlásili konkurzy na ředitele škol, kteří jsou ve své funkci déle než 6 let. V Novém Městě na Moravě se to týká ředitelky Mateřské školy Ivany Buchtové a ředitele Základní školy na Vratislavově náměstí Mgr. Otty Ondráčka.

Zákon umožňuje výjimku a dává zřizovateli možnost konkurz nevyhlásit, v takovém případě zůstane dosavadní ředitel ve funkci a jeho pracovní poměr se mění na dobu určitou v délce šest let, tak jako kdyby konkurz vyhrál.

V Novém Městě tak bude vyhlášen konkurz na pozici ředitelky Mateřské školy. V případě ředitele základní školy se Rada města rozhodla využít výjimky v zákoně a konkurz nevyhlásit.  „Vláda chystá zásadní reformu, která ohrožuje stabilitu základních škol. Nikdo dnes neví, co všechno naše základky čeká. Nechceme vše ještě víc komplikovat změnou na pozici ředitele,“ vysvětluje starosta města Michal Šmarda. Ředitel Mgr. Otto Ondráček tak zůstává dál ve své funkci.