Rainbow page separator

Novoměstská společnost Portimo získala dvě ocenění

Pátek, 2. Prosinec 2016

Novoměstská společnost Portimo získala dvě ocenění

Nové Město na Moravě / Titul Neziskovka roku 2016 v kategorii střední neziskovka a Cenu Fóra dárců – 2. místo za nejlepší výroční zprávu získala novoměstská obecně prospěšná společnost Portimo. „Máme ohromnou radost. Takový úspěch je povzbuzením pro celý tým, nejen pro pracovníky, ale i pro naše dobrovolníky, dárce a příznivce,“ uvedla ředitelka společnosti Portimo Ruth Šormová.
Neziskovka roku je projektem Nadace rozvoje občanské společnosti, ocenění neziskových organizací hodnotí profesionalitu práce a efektivitu v oblasti managementu i finančního řízení. „Do soutěže jsme se přihlásili už v létě a prošli úspěšně procesem hodnocení. V říjnu jsme se dozvěděli o postupu do dalšího kola – ze 136 přihlášených bylo vybráno 15 semifinalistů, pět v každé kategorii. Začátkem listopadu navštívili Portimo dva odborní hodnotitelé. Výsledkem byl postup do finále mezi tři neziskovky, které se představily odborné komisi. Pak už jsme čekali na výsledek, který jsme se dozvěděli až při slavnostním večeru,“ dodala ředitelka.
Smyslem Cen Fóra dárců je podpořit práci neziskových organizací, firem a firemních nadací a fondů v charitativní oblasti a ve veřejně prospěšných oborech. „Přihlásili jsme se spolu s dalšími 170 organizacemi do kategorie výroční zpráva a získali 2. místo,“ dodala Šormová.