Nové Město na Moravě, nove mesto na morave, aktuality, trojčata
Rainbow page separator

Novoměstská trojčátka – Chtěli mít jedno společné, teď mají dohromady sedm dětí

Pátek, 28. října 2011

novomestska-trojcatka-1-1 Nové Město na Moravě /Josef, Kateřina a Daniel, to je trojlístek dětí, který přibyl 14. června do už tak veliké rodiny Dlouhých.

Každý z manželů má z prvního manželství dvě děti své, a to ve věku od 9 do 18 let. Rozhodli se ještě pro jedno společné, to ale ani náhodou netušili, že by doma mohli mít celkem sedm dětí!

Starat se o tři miminka pomáhají i starší sourozenci. Přes trojnásobné starosti působí rodina velmi spokojeně. Jediným problémem je velikost kočárku pro trojčata, všude se prostě nevejde. Testem ale prošly novoměstské chodníky, kde projede i tak velký kočárek. Jiný problém rodina nemá, nebo si ho možná ani nepřipouští. „Teď je to ještě v pohodě, ale až začnou růst a chodit, tak to nevím, kam ty oči dám,“ říká spokojená maminka.

Po malé slavnosti tradičního Vítání občánků promluvil o veliké rodině na radnici i starosta města Michal Šmarda:

novomestska-trojcatka-1-2„Nepamatuji si, že bychom v Novém Městě měli takovou šťastnou událost, že by se narodila trojčata. Jsme rádi, že jsme je všechny viděli a že jsou všichni zdraví. Rodina dostala drobný finanční dar, ale to rozhodně není nic, co by bylo nějakým řešením všech jejich trojnásobných starostí. Samozřejmě, pokud to bude v našich silách, rádi rodině nějak pomůžeme.“