Rainbow page separator

Novoměstské gymnázium čeká generální oprava sítí

Čtvrtek, 18. Únor 2016

Gymnázium Nové Město na Moravě

Nové Město na Moravě / Kompletní rekonstrukce čeká elektroinstalaci a částečně také rozvody vody a kanalizace v novoměstském gymnáziu. K opravám dojde v letošním a příštím roce v době letních prázdnin, krajští radní schválili vypsání veřejné zakázky na zhotovitele stavebních prací.
„Krajský rozpočet počítá s částkou přes jednadvacet milionů korun bez daně. Peníze jsou připravené letos. Opravy se ale uskuteční ve dvou etapách, vždy po polovině budovy. První odstartuje letos v květnu a skončí nejpozději se závěrem letních prázdnin, druhá se ve stejném období uskuteční v příštím roce,“ informoval náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast majetku Libor Joukl.
Budova gymnázia získá nové elektrorozvaděče, nové osvětlení včetně nouzového a nové rozvody elektroinstalace s vypínači i zásuvkami. Slaboproudá část úprav bude zahrnovat datové rozvody, zázemí pro audiovizuální techniku, zabezpečovací signalizaci, jednotný čas včetně zvonění, rozhlas, telefonní ústřednu i přístupový a kamerový systém. Součástí oprav bude rovněž nové napojení umyvadel ve třídách a dílčí opravy sociálních zařízení.