Rainbow page separator

Novoměstské Portimo připravuje tradiční podzimní benefici

Pátek, 16. Září 2016

NA JEDNÉ LODI, VE VLNÁCH ŽIVOTA

Nové Město na Moravě / Pátý ročník benefiční akce Na jedné lodi, ve vlnách života uspořádá obecně prospěšná společnost Portimo s podporou novoměstské radnice v pátek 7. října v kulturním domě.
Letos akce nabídne program zaměřený na život a jeho proměny v běhu času. „O čase různými formami vypovídají divadelní představení, výstava fotografií, téma obrazárny, živé sousoší i fotokoutek. To vše doprovodí celodenní hračkoviště a kafárna. Záměrem je nechat hosty prožít všemi smysly různé životní etapy a připomenout, že rozmanité ´vlny´ k opravdovému životu přirozeně patří,“ řekla ředitelka Portima Ruth Šormová.
Program benefice zahájí dvě dopolední divadelní představení pro děti. K vidění bude i výstava fotografií českého fotografa Jindřicha Štreita s názvem Vepsáno do vrásek. Od 10 do 18 hodin se v předsálí otevře hračkoviště a benefiční obrazárna se bude po celý den plnit výtvarnými díly na téma Až budeme staří… Od 15 do 17 hodin mohou návštěvníci rozpohybovat živé sousoší, kafárna bude otevřená od 10 do 23 hodin. Nabídne výběr sladkých i slaných dobrot, nápojů i kávy a od 17 do 19 hodin posezení zpestří živá hudba. „Vrcholem benefice bude v 19 hodin divadelní představení Božská Sarah, hra o posledním létě proslulé herečky Sarah Bernhardt. Pro Divadlo Kalich se režie hry podle scénáře Johna Murrella ujala Alice Nellis, v hlavní roli se představí Iva Janžurová, ve vedlejší roli Igor Orozovič, kterého alternuje Kryštof Hádek. Vstupenky je možné za 360 korun zakoupit v předprodeji, případně za 390 korun na místě,“ dodala ředitelka.