Nové Město na Moravě, nove mesto na morave, aktuality, sporten
Rainbow page separator

Novoměstský Sporten změnil majitele

Středa, 19. Prosinec 2012

Nové Město na Moravě / Majoritním akcionářem největšího českého výrobce lyží – firmy Sporten z Nového Města na Moravě – se nově stala akciová společnost Wres. „Naším cílem je posílit rozvoj firmy a dále budovat pozici značky na trhu. Chceme i do budoucna udržet společnost na technologické špičce v oboru,“ přiblížil záměry nových akcionářů Miroslav Čižík, předseda představenstva a spolumajitel společnosti Wres.

Cenu za akvizici se bývalí a noví akcionáři dohodli nezveřejňovat. Akcionáři společnosti Wres jsou čtyři tuzemské fyzické osoby, tradiční značka Sporten tak zůstává i nadále česká. Loni ve Sportenu vyrobili na 180 tisíc párů lyží, a to v poměrně širokém sortimentu – od běžeckých, přes sjezdové, speciální free ski lyže až po snowboardy.

Novoměstská firma se může pochlubit dlouholetou historií sahající až k roku 1896, kdy se na Vysočině začaly vyrábět v malých dílnách první páry lyží. V roce 1950 byly drobné novoměstské rodinné firmy znárodněny a spojeny do národního podniku Sport Nové Město – v roce 1962 tam vznikly vůbec první laminátové běžky na světě. Po privatizaci byla společnost přejmenována na Sporten a. s.