Nové Město na Moravě, nove mesto na morave, aktuality, kniha, osobnosti
Rainbow page separator

Novoměstští podpoří knihu o osobnostech

Úterý, 5. Únor 2013

kraj-vecnych-navratuNové Město na Moravě / Kraj návratů a vzpomínek je název další knihy brněnské publicistky Věry Rudolfové o osobnostech kulturního a uměleckého života Vysočiny. Tuto knihu podpoří Nové Město na Moravě celkem třiceti tisíci korunami. Publikace navazuje na edici již vydaných knih autorky s názvy Kraj věčných návratů, Kraj návratů a setkání a Kraj návratů a inspirace. Posledně jmenovaná kniha byla nominovaná na Knihu Kraje Vysočina.

Nová publikace Kraj návratů a vzpomínek obsáhne medailónky osobností, které žily, narodily se, případně měly úzký vztah k Novému Městu a jeho nejbližšímu okolí. Mezi ně patří například Josef Batelka, Matěj Müller, Bohumír Komárek, Bohuslav Kozák, J. F. Svoboda, Vladimír Šindler, Věra Večeřová, Vlastimil Večeřa, František Žemlička a řada dalších.

Věra Rudolfová pracovala sedmadvacet let jako redaktorka Československého rozhlasu Brno. Ze své novinářské praxe, kdy se měla možnost setkat s řadou zajímavých osobností Vysočiny, čerpá i pro svoji knižní tvorbu. Publikace Kraj návratů a vzpomínek vyjde na podzim.