Rainbow page separator

Novoveselské pletařky sešijí šálu aspirující na český rekord

Sobota, 25. července 2020

Nové Veselí / Na neděli 2. srpna byl přeložen „sešívací dýchánek“, ke kterému se chystaly novoveselské pletařky již v březnu a jehož účelem bylo sešít jednotlivé kusy více než pětikilometrové „obchvatové“ šály. „Věřím, že napodruhé to vyjde. Budeme sešívat šálu zhruba po 200 metrech. V říjnu po dostavbě silničního obchvatu dojde k natažení šály a následnému přeměření její délky,“ informovala za pletařky Jitka Kalasová. Současně totiž pod dohledem Agentury Dobrý den Pelhřimov dojde k pokusu o český rekord.
Co se pak s pětikilometrovou strakatou šálou stane, zatím není zcela jasné. „Již nyní několik žen projevilo zájem o pár metrů šály a další z možností využití je vytvoření jednoduchého sedáku či polštáře. Stačí k tomu pár metrů smotaných do klubka a látka, ze které se ušije potah,“ přiblížila Jitka Kalasová s tím, že další možnosti následného využití pletáže jsou vítány.
Šálu v délce budoucího obchvatu začaly ženy z Nového Veselí plést v srpnu roku 2015, kdy o realizaci přeložky krajské silnice II/353, která odvede tranzitní dopravu z Nového Veselí a nedaleké Budče i po dlouhých letech stále ještě nebylo rozhodnuto. Své dílo dokončily loni na podzim. V průběhu pletení, kdy už bylo jasné, že obchvat skutečně vznikne, se dámy rozhodly, že hotovou šálu rozloží po trase nové přeložky a současně se pokusí o rekord, který by byl zaznamenaný v České knize rekordů.