Nové Veselí, nove veseli, aktuality, obchvat
Rainbow page separator

Novoveselští chtějí opět jednat o obchvatu

Středa, 24. Říjen 2012

Nové Veselí/Jakmile začne pracovat nové krajské zastupitelstvo, hodlají zástupci Nového Veselí znovu apelovat na vznik obchvatu, který by odvedl dopravu z rušné krajské silnice II/353, spojnice mezi Žďárem nad Sázavou, jež prochází obcí. Podle starosty Nového Veselí Zdeňka Křivánka je tam dopravní situace skutečně neúnosná. „O vybudování obchvatu už usilujeme delší dobu. Sice nám již dříve byla z kraje přislíbena pomoc, ale bohužel, stavět se zase nebude. Jakmile začnou zasedat noví krajští zastupitelé, okamžitě zahájíme další jednání o obchvatu,“ sdělil novoveselský starosta. Mezi tři letos vybrané velké stavby tohoto typu v Kraji Vysočina, na které Evropská unie poskytne celkem 330 milionů korun, se obchvat Nového Veselí opět nevešel.

Komunikace v Novém Veselí, které čítá dvanáct set obyvatel, vede asi na třinácti stovkách metrů středem městyse. Je tam rovněž několik nepřehledných zatáček a další nebezpečná místa, nehledě na to, že ne všichni řidiči vždy dodržují povolenou rychlost v obci. „Silnice jde také kolem školy, kam se sjíždějí i žáci z okolních obcí. Je tam značná koncentrace chodců, kterým hrozí od projíždějících aut nebezpečí,“ upozornil starosta Křivánek. Podle výsledků měření, které si ve Veselí před časem nechali provést, městysem denně projedou čtyři tisícovky vozidel.

Jeden obchvat však na silnici II/353 v dohledné době s pomocí evropských peněz vznikne. Odvede dopravu z Jamného na Jihlavsku, jen pár kilometrů vzdáleného od Nového Veselí.