Rainbow page separator

Novým žďárským útulkem prošli první psi

Čtvrtek, 28. Duben 2016

Útulek pro psy Žďár nad Sázavou

Žďár nad Sázavou / Více než patnáct zatoulaných psů už prošlo novým útulkem, který začal fungovat ve žďárské Jihlavské ulici. Provozuje ho obecně prospěšná společnost Úsvit. „Teď u nás máme dva psy. Ostatní nalezence, kteří k nám byli přivezeni, si jejich majitelé brzy vyzvedli, zůstali tady třeba jenom den,“ uvedla za provozovatele zařízení Hana Janáčková.
Do nového útulku již byli umisťováni také psi odchycení v katastru Žďáru – předtím je strážníci několik měsíců vozili do útulku v Jihlavě. „Zatím to je na základě objednávky, protože s útulkem nemáme smluvní vztah,“ sdělil žďárský místostarosta Josef Klement. Žďárská radnice aktuálně vyhlašuje výběrové řízení pro zajištění této služby. „Předpokládáme, že všechny procedury včetně schválení radou proběhnou během měsíce, aby město mělo od počátku června oficiální místo, kam bude odchycené psy umisťovat,“ vyjádřil se místostarosta s tím, že v rámci výběrového řízení se bude posuzovat cena a výhodou je umístění útulku v katastru města.
Bývalý psí útulek ve Vysocké ulici byl oficiálně zrušen loni na podzim, ale už v srpnu odtud nechala krajská veterinární správa odvézt všechny psy, protože provozovatelé útulku na jejich péči nestačili a zvířata tam žila v nevyhovujících podmínkách.