Rainbow page separator

O budoucí podobě Tří křížů rozhodnou zastupitelé v červnu

Neděle, 9. Duben 2017

Nové Město na Moravě / V červnu by měli novoměstští zastupitelé hlasovat o konečné podobě lokality kolem Tří křížů, oblíbeného výletního cíle nad městem. Ta by se měla v budoucnu proměnit v místo určené pro relaxaci a odpočinek.
V minulých měsících vzniklo pět návrhů studentů brněnské Mendlovy univerzity, které byly představeny veřejnosti, a do konce dubna k nim mohou lidé uplatňovat svoje připomínky.
Návrhy, které mají pomoci zastupitelům při rozhodování, jak výletní místo bude vypadat, zahrnují úpravu celé oblasti kolem Michovských rybníků až k aleji Cizendorf.
Už letos by však měla začít výsadba listnatých stromů ve třech oplocenkách na svahu pod Třemi kříži. Na stráni porostou jabloně a třešně, které budou mít v květu zároveň okrašlovací funkci, ale nebudou příliš vysoké, aby nezakrývaly nad nimi se tyčící dominantu.
Odpočinkové místo na kopci Kaplisko je nazývané Tři kříže podle křížů na vrcholu, původně dřevěných, které tam byly kdysi vztyčeny coby ochrana proti morové epidemii. V roce 1832 je nahradily kříže kamenné.