Rainbow page separator

O peníze na výsadbu stromů bojuje Bobrová a Sklené

Pátek, 24. Červenec 2015

Javor, foto: www.pixmac.cz

Žďársko / Stromy místo letáků se jmenuje soutěž, v níž v rámci internetového hlasování může veřejnost prosadit výsadbu nových stromů. O finance na sázení soutěží třináct projektů ze sedmi krajů České republiky a mezi nominovanými lokalitami figurují i dvě ze Žďárska.
Na podzim by se tak mohlo sázet v Bobrové pod sokolovnou, anebo ve Skleném. V Bobrové by rádi vysadili osmatřicet kusů dřevin, k čemuž by potřebovali 18 200 korun.
Ve Skleném by stromy mohly zkrášlit okolí čistírny odpadních vod a vodojemu, kde by měly přibýt čtyři desítky jasanů a javorů. Na to by bylo třeba osmadvacet tisíc korun.
Kampaň Stromy místo letáků pořádá Nadace Partnerství a společnost Makro, cílem je motivace zákazníků k odběru elektronických letáků místo papírových. Hlasovat je možné na webu nadace do 3. srpna.
„Při výběru soutěžních projektů jsme kladli důraz na to, aby výsadby obsahovaly pouze domácí druhy dřevin. Mezi důležitá kritéria patřilo také plánované zapojení místních obyvatel do sázení. Pouze tak mohou získat ke stromům bližší vztah,“ uvedla koordinátorka grantů Zuzana Šeptunová z Nadace Partnerství. Iniciativa Stromy místo letáků funguje již šestým rokem. Vysadit se zatím podařilo 1165 stromů a 197 keřů.