Rainbow page separator

O podporu v participativním rozpočtu bojuje šest projektů

Neděle, 7. Říjen 2018

Žďár nad Sázavou / Nejpozději do 10. listopadu bude jasné, které projekty žďárských obyvatel v příštím roce uspějí v takzvaném participativním rozpočtu. Na jejich realizaci bude i v roce 2019 vyčleněno dohromady 600 tisíc korun, přičemž maximální částka podpory může činit 300 tisíc – teoreticky tak mohou být v maximální výši podpořeny dva projekty.
O nejvyšší počet hlasů jich však do 26. října soutěží celkem šest – také nyní mají žďárští obyvatelé zájem především o vylepšení nejrůznějších hřišť a plácků pro trávení volného času. Prvním projektem je tak úprava parkové části v ulici Palachova, druhým prostoru v ulici Bratří Čapků, třetím vznik komunitní zahrady pro obyvatele domu s pečovatelskou službou, čtvrtým záměrem je rekonstrukce dětského hřiště v ulici Purkyňova, pátým minipark nejen pro mladé v okolí obchodní školy a šestým rekonstrukce hřiště v ulici Polní.
Svůj hlas (respektive dva kladné a jeden záporný) může v hlasování participativního rozpočtu i nadále udělit každý občan Žďáru starší patnácti let věku. Hlasovat se dá jak elektronicky přes internet, tak i prostřednictvím papírového hlasovacího lístku, který se vyplněný vhodí do urny v informační kanceláři městského úřadu, v budově polikliniky, knihovny či relaxačního centra.