Rainbow page separator

O prázdninách řidiči na Žďársku bourali více než loni

Pondělí, 11. Září 2017

Žďársko / K celkem 840 dopravním nehodám došlo v průběhu prázdninových měsíců na silnicích Vysočiny. Ve srovnání se stejným obdobím minulého roku je to o 93 nehod více. „Meziroční nárůst představuje dvanáct procent,“ upřesnila policejní mluvčí Dana Čírtková.
Nehodovost vzrostla i na Žďársku, kde v červenci a srpnu roku 2016 došlo ke 126 haváriím. Letos už jich policisté zaevidovali 141. Zatímco loni o prázdninách jeden člověk zahynul, sedm lidí se zranilo těžce a 61 lehce, letos se střety na silnicích žďárského okresu obešly bez obětí na životech, avšak těžké zranění při nich utrpělo čtrnáct lidí a lehké 76. Alkohol loni při haváriích sehrál svoji roli v osmi případech, letos v sedmi.
Na celé Vysočině o prázdninách na silnicích zahynulo šest lidí. „Je to o tři osoby více než v roce 2016. Letos bylo v červenci a srpnu při nehodách na silnicích Vysočiny 37 osob zraněno těžce, což je nárůst o 54 procenta, a 366 osob se zranilo lehce, a to značí nárůst o sedm procent. Přítomnost alkoholu byla při dopravní nehodě zjištěna u 37 účastníků, v jednom případě policisté zjistili, že řidič je pod vlivem omamných a psychotropních látek,“ přiblížila Čírtková.
Výše škody způsobené při letošních prázdninových dopravních nehodách v celém kraji byla vyčíslena na 51 milionů a 805 tisíc korun, což je oproti loňsku nárůst o tři procenta. „Nejčastější příčnou nehod byl nesprávný způsob jízdy, nepřiměřená rychlost a nedání přednosti v jízdě,“ doplnila Dana Čírtková.

Foto: Nedobrždění traktoru před Zámkem ve Žďáře nad Sázavou